ECONYL® geregenereerd nylon
Naast onze natuurlijke materialen hebben we ook een kleine selectie producten die gerecyclede materialen bevatten, zoals ECONYL® geregenereerd nylon.
Dit sneldrogende, duurzame materiaal is gemaakt van afval zoals industrieel plastic, afgedankte visnetten, restjes stof van de productie en tapijtvloeren. Dit soort afval - dat anders in de natuur of op stortplaatsen zou zijn achtergebleven - wordt gered en gesorteerd. Het ondergaat vervolgens een grondige regeneratie- en zuiveringsproces en wordt later tot garens gesponnen.
Het gebruik van materialen die al in omloop zijn, helpt het gebruik van grondstoffen te verminderen (het vervaardigen van alle nieuwe materialen zoals nylon is vooral vervuilend omdat het afkomstig is van niet-hernieuwbare grondstoffen). Het gewenste effect van het hergebruiken van bestaande materialen is eigenlijk een vermindering van bodem-, lucht- en waterverontreiniging.